Czarodziej


Czarodziej


Nazywam się Piotrek Cygan

 

Bardzo mi miło, że inwestujesz swój czas, aby odwiedzić moją stronę.

Pozwoliłem sobie przygotować dla Ciebie kilka krótkich informacji o sobie i tym, czym zajmuje się na co dzień. W poprzednich zakładkach coach, trener oraz mindset, możesz przyjrzeć się działalności zawodowej. Poniżej znajdziesz kawałek mojej historii, jak i dlaczego znalazłem się tu i teraz. Mam 37 lat, prywatnie jestem ojcem  wspaniałego syna, jestem marzycielem i buntownikiem. Dziś pracuję jako trener i coach  biznesu pomagając firmom, wdrażać nowe pomysły i strategie działania. Współpracuję indywidualnie ze wspaniałymi ludźmi, wspierając ich w osiąganiu jeszcze lepszych rezultatów, w różnych przestrzeniach ich życia. Jednak nie zawsze tak było. 

Kiedy lata temu postanowiłem skierować swoje kroki na ścieżkę rozwoju, w życiu nie uwierzyłbym w to, co może mnie czekać. Stawiając czoła prywatnym problemom i wyzwaniom, których lista zaskakuje, gdy bliżej mnie poznać. Zmierzyłem wypaleniem zawodowym, depresją, bankructwem, samotnością, problemem z alkoholem i narkotykami, nadwaga czy brak energii życiowej było już tylko skutkiem pozostałych. Przez wiele lat uczyłem się korzystać z narzędzi, jakie dawał mi szeroko pojęty rozwój osobisty, zaczęłam czytać wszystko, co wpadło mi do ręki, zacząłem jeździć na warsztaty i szkolenia,  a widząc poprawę i zmiany w osiąganych efektach, postanowiłem wykorzystać tę wiedzę, aby wspierać w rozwoju innych.

 

Wszystko zaczyna się w głowie

Jeden z pierwszych kroków zrobiłem w kierunku coachingu, szybko okazało się, że jest to tylko jedna z metod, narzędzi możliwych do wykorzystania w pracy ze sobą i z drugim człowiekiem. Pojawiały się nowe sposoby i wiedza, nowe możliwości na to, aby rozwijać już nie tylko swój potencjał. Po latach spotkań indywidualnych, lepszych i gorszych szkoleń, nauki od najlepszych w branży trenerskiej, przyszedł czas, aby otworzyć Mindset Academy w świecie rzeczywistym. Pracując jeszcze na etacie, sprzedałem mieszkanie, przeprowadziłem się i …

Wynająłem wielkie biuro i zapraszając do współpracy najlepszych trenerów, coachów i ekspertów w swoich dziedzinach, stworzyłem przestrzeń, gdzie tydzień w tydzień odbywały się szkolenia i warsztaty, a ja mogłem chłonąć różne pomysły, idee, wiedzę i doświadczenia od innych. Utrzymanie biura w pewnym momencie stało się obciążeniem, jednak taki tryb nauki i pracy, notując i ucząc się od najlepszych, oraz testowanie i sprawdzanie zdobytych informacji w praktyce, po niespełna roku pozwolił mi spojrzeć na świat z zupełnie innej strony.

 

Jednak to dopiero początek przygody

Misją Akademii Mindset, było dostarczenie szkoleń i warsztatów mających na celu podniesienie jakości życia we wszystkich jego przestrzeniach. Dlatego “przerobiliśmy” godziny w takich kierunkach jak finanse ze strony miękkiej i twardej. Ucząc nie tylko tego jak ważny jest Mindset, ale również z jakich strategii korzystać jeśli chcesz więcej oszczędzać, zarabiać czy inwestować. Kolejnym krokiem były kryptowaluty i podstawy z tego, jak założyć konto, jak kupić i sprzedać swoje pierwsze cyfrowe waluty. Idąc dalej tym tropem, jak obsługiwać najważniejsze strony i aplikacje, aż po strategie i narzędzia do różnych form tradingu.

Zależało nam również na tym, aby programowanie neurolingwistyczne, przestało być kojarzone tylko ze sprzedażą garnków i telefonów, ale aby pokazać jego niesamowite działanie terapeutyczne. Część z warsztatów, która odbyła się pod nazwą “Naprawa Skrzydeł”. Pokazywała jak wyjątkowym sposobem pracy z drugim człowiekiem, jest hipnoza. Jak działa podświadomość, jak w ujęciu praktycznym możemy korzystać z hipnozy i autohipnozy, aby naprawiać problemy tam gdzie jest ich źródło.

Oczywistym wyborem był Trening Szczęścia, bo szczęście da się wytrenować, wspaniałe warsztaty przeprowadzone przez dwie trenerki z dynamitem. Idąc tym tropem, można było nauczyć się odpuszczać w “Zaje@#$”, stylu tak, aby zostało nam dane*. Inne tematy, które można było usłyszeć w akademii, to np radzenie sobie z trudnymi relacjami, joga, medytacja, zarządzanie energią życiową. Warsztaty, szkolenia, praca indywidualna, rozmowy kuluarowe i masa ciekawych ludzi, pokazała mi że to dopiero początek przygody a świat jest pełen nieszablonowej wiedzy, o której zapomina system edukacji.

 

Miej odwagę Myśleć Inaczej

 

Dlatego dziś, jako trener i coach, jestem głęboko przekonany, że żyjąc w otaczającym nas świecie, z dostępem do internetu i miliona rozwiązań, dziesiątek tysięcy książek i poradników, 99.9% naszych problemów tak naprawdę została już rozwiązana. Chcesz schudnąć, to schudnij, chcesz więcej zarabiać, zrób to. Wystarczy trzymać się wytycznych, robić to, co trzeba a efekty przyjdą. Nie możesz czegoś zrobić sam, masz dziesiątki ekspertów, którzy z chęcią zrobią to za Ciebie.

Narzędzia, strategie i nawyki działają, pod warunkiem, że Ty działasz. Wszyscy żyjemy wg schematów i strategi, większość z nich niestety jest nieaktualna. I to w naszym interesie jest aktualizować na bieżąco czy to jak myślimy i jak działamy właśnie teraz, aby ze spokojem pracować na efekty jakich oczekujemy w przyszłości. Rozwój jest nieodzownym elementem życia.. Książki, szkolenia, warsztaty, wydarzenia, filmy, spotkania i rozmowy, masa masa masa różnych sposobów zdobywania nowej wiedzy, doświadczeń i możliwości na to, aby poszerzać własne horyzonty. Niezależnie co chcesz zrobić, znajdzie się rozwiązanie i sposób, aby to zrobić.

Czy masz ochotę rzucić pracę i wystartować ze swoim pomysłem, a może wolisz rozwijać go dodatkowo po godzinach. Może już masz firmę, jednak myślisz o tym, aby wprowadzić ją na nowy poziom. Zarządzasz zespołem i widzisz w nim większy potencjał, jednak nie wiesz jak ich zmotywować, aby w końcu zaczęli działać z pasją. Chcesz lepiej radzić sobie ze stresem lub po prostu zwiększyć swoją produktywność. A może masz ochotę dowiedzieć się więcej,  jak działa twoje ciało i umysł, aby zwolnić hamulec ręczny i z pełnym zaangażowaniem ruszyć w kierunku nowej przyszłości.

 

Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie

 

W moim życiu również przyszedł czas na podsumowanie, zamknięcie pewnego rozdziału i rozpoczęcie budowania mojej przyszłości niejako na nowo. Ale po kolei i po ludzku. Jak to mówią w zdrowym ciele zdrowy duch. Im więcej siły fizycznej, tym więcej siły mentalnej. Mimo ze mam 37 lat czuje się wyśmienicie i lepiej, niż kiedy miałem 20 kilka. Jednak ostatnie oficjalne ważenie pokazało, że moja waga wskazuje jakieś 63 kg, to całkiem sporo jak na kurczaka, więc postanowiłem nadrobić przynajmniej 7 do końca roku 2019. Wynik jaki chciałbym uzyskać w 3 miesiące, jest do osiągnięcia, jednak metody będą dość niekonwencjonalne, głównie oparte na odpowiednim odżywianiu funkcjonalnym, suplementacji i treningach. Jednak dalej będę trzymał się tematu technik oddechowych, pamięci i kodowania wody oraz efektu placebo. Efekty ocenicie sami.

Okazało się przy okazji, że czytam więcej niż statystyczny Polak, bo czytam więcej niż jedną książkę w ciągu roku, tak naprawdę łykam książkę tygodniowo, więc pomyślałem, dlaczego by dodatkowo tego nie wykorzystać. Dlatego będzie więcej o książkach, wraz z linkami gdzie będziesz mógł zaopatrzyć się w ciekawe pozycje do swojej biblioteki. Pewnie zauważyłeś też, że na rolce możesz znaleźć coraz częściej ciekawe wywiady i filmiki z inspirującymi ludźmi. Zamiast przekonywać Cię o skuteczności metod rozwoju i odkrywania potencjału których używam, pokażę Ci na sobie jakie efekty dają pewne eksperymenty i sposoby działania czy myślenia. Co daje rozwój własnych możliwości, co daje praca nad sobą i podnoszenie sobie poprzeczki. Zobaczysz jak można wykorzystywać własne możliwości, a jeśli Ci się spodoba to wiesz gdzie mnie szukać.

 

Już nie wariat, już Czarodziej

 

Bardzo długo, gdy opowiadałem w moim otoczeniu, to czego się dowiedziałem, jakie możliwości posiada nasz nieograniczony umysł i nasze ciało na poziomie komórkowym, czy nawet to, jak działa wszechświat wchodzą głębiej w fizykę kwantową, dalej byłem postrzegany za Wariata. Jednak, gdy nauczyłem się inaczej przedstawiać swoją wiedzę, a przede wszystkim uczyć, jak wykorzystać ją w ujęciu praktycznym, sytuacja się zmieniła, a ja zacząłem być nazywany Czarodziejem.

Ale ja wcale nie jestem czarodziejem, a to nie jest magia. To co robię, to wcale nie są czary, choć wielu może się tak wydawać. To zestaw umiejętności, wiedzy i doświadczenia zbierany przez lata, pozwala mi spojrzeć na życie z zupełnie innej perspektywy oraz daje mi możliwość skuteczniejszego znalezienia rozwiązania dla danego problemu czy wyzwania. Zdecydowanie pomaga znajomość kilku “tajników” umysłu, ciała i otaczającego nas świata. Zaangażowanie we własny rozwój, zadawanie nowych pytań, szukanie innych odpowiedzi daje mi szeroki horyzont możliwości, którym chętnie dzielę się z innymi.

Postanowiłem, że chcę wykorzystać korzyści, jakie niesie ze sobą wszystko o czy wcześniej przeczytałeś. A ze względu na to, że jestem wielkim fanem automatyzacji i ułatwienia sobie życia, wiele z tych elementów zostanie wykorzystanych do tworzenia narzędzi, strategii i rozwiązań, które mogą stanowić dla Ciebie realną wartość. Praktyczne rozwiązania, które równie łatwo jak ja, możesz wykorzystać w codziennym życiu. Wierzę, że dawanie takiej wartości, pomoże mi w realizacji wszystkich moich postanowień, które możesz zobaczysz na mojej mapie marzeń. 

 

Szaman XXI Wieku

 

Jak pewnie wiesz, mamy XXI wiek, a ten niesie ze sobą niesamowite możliwości, dlatego niektóre z nich wciąż testuję  na własnej skórze, dzieląc się wnioskami i doświadczeniami tym razem offline i online. Wykorzystując internet buduję wartości,  narzędzia i strategie z jakich ja i moi klienci korzystamy na co dzień. Na zakładkach tej strony znajdziesz sposoby na to jak zadbać o lepsze zdrowie w zupełnie inny sposób, narzędzia i możliwości do oszczędzania, zarabiania i inwestowania online. Dowiesz się jak lepiej zadbać o swój rozwój i o rozwój swojego biznesu. 

Akademia zmienia się każdego wraz ze mną. Wydarzenia, warsztaty, konsultacje, treningi indywidualne czy coaching, a nawet nowe narzędzia, ewoluują. Dlatego na bieżąco pokazuję Ci jak idą postępy nad stworzeniem Akademii Mindset na miarę XXI wieku.  A śledząc na bieżąco moją stronę i social media Akademii, dowiesz się jakie są najskuteczniejsze i najnowsze sposoby na kreowanie nowej rzeczywistości.

Jeśli wcześniej nie współpracowaliśmy, przejrzyj proszę stronę, poczytaj artykuły, przetestuj darmowe narzędzia i sprawdź czy nadajemy na podobnych częstotliwościach. Możesz również umówić się na bezpłatną 30 min konsultację z haczykiem. Aby to zrobić wpłać równowartość np. wyjścia na obiad czy do kina, na konto wybranej przez ciebie fundacji, abym miał pewność, że zależy Ci na czymś więcej niż tylko miła rozmowa.

 

Tyle ode mnie, mam nadzieję że znalazłaś/eś to czego szukasz.

W razie pytań jestem do dyspozycji.

pozdrawiam Piotrek Cygan