Czy panujesz nad swoimi emocjami czy to one przejmują kontrolę nad Tobą?
Kto kontroluje kogo?🧠

😤 “Wku_wiasz mnie!”- zdarzyło Ci się rzucić kiedyś takim mięskiem 

To mam dla Ciebie wiadomość… Nikt nie jest w stanie wejść do twojego umysłu i Cię wku_wić. Fajnie byłoby mieć tę telekinetyczną moc, ale nikt jej nie posiada. Ty sam się wku_wiasz i tylko ty jesteś odpowiedzialny za swoje zdenerwowanie. 😬

Kontrolowanie emocji to umiejętność zauważania ich, identyfikowania i zachowywania się w zgodzie z nimi, nie przypadkowo i nieprzewidywanie. Każdy z nas sam decyduje o emocjach, które odczuwa w danej chwili. 😱

😰 Poznaj swoje emocje – badanie emocji nie jest nauką ścisłą. Zrozum, że emocje nie pojawiają się tajemniczo znikąd. Jeśli uświadomisz sobie, że to ty kontrolujesz swoje emocje, to nie będziesz musiał wybierać uczuć, które Ci szkodzą.

To, co czujesz w danej chwili, nie znajduje się poza Twoją kontrolą. To nie smutne dla Ciebie wydarzenia wpędzają Cię w zły nastrój. To ty sam wpędzasz się w zły humor, bo przez lata twoje otoczenie nauczyło Cię, że powinieneś tak zrobić, skoro spotkało Cię coś złego.

Jest to na tyle zakorzenione w twoim umyśle, że nie zdajemy sobie w ogóle z tego sprawy. Ale tylko człowiek, który sam potrafi kontrolować swoje uczucia, jest naprawdę wolnym.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *