O Mnie


O Mnie


Nazywam się Piotrek Cygan

 

Bardzo mi miło, że inwestujesz swój czas, aby odwiedzić moją stronę.

Pozwoliłem sobie przygotować dla Ciebie kilka krótkich informacji o sobie i tym, czym zajmuje się na co dzień. Poniżej znajdziesz to, dlaczego znalazłem się tu i teraz.

 

Jako trener i coach biznesu, doradca, mentor, specjalizuję się w obszarach: 

Rozwój osobisty, kompetencje miękkie, efektywność osobista i zarządzanie sobą w c zasie, life hacking, praca ze stresem, zdrowie fizyczne i mentalne, motywacja, networking, wystąpienia publiczne, analiza biznesowa, finanse, nowe technologie, life coaching, executive coaching, management coaching, business coaching.

 

Moje doświadczenie zawodowe

Właściciel i trener w Akademii Mindset, certyfikowany trener i coach biznesu, wspieram firmy w segmencie MŚP, pomagając wdrażać nowe pomysły i strategie działania, autor szkoleń i programów rozwojowych takich jak Mindset 360, Superkomuter, Work Your Magic, Smart Biznes Mindset. Mówca i prelegent podczas wydarzeń takich jak Ogólnopolskie Dni Odwagi, Stress Off Festiwal, Wielka Wymiana Kontaktów. Pomysłodawca i twórca wydarzenia Open Mindset, cyklu spotkań rozwojowo networkingowych, skierowanych osób ceniących rozwój osobisty oraz rozwój kariery i biznesu. Szkolę między innymi dla Stargardzkiej Izby Gospodarczej.

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego w kierunku Zarządzania Przedsiębiorstwami. Zanim rozpocząłem pracę jako trener biznesu, byłem właścicielem biura rachunkowego, współpracując z takimi branżami jak: transport i logistyka, handel detaliczny i hurtowy, edukacja oraz obsługa klienta. Pracując jednocześnie jako główny księgowy w jednostce sektora finansów publicznych, przez niemal 10 lat swojej kariery zawodowej.

 

Moja domena: Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie

 

Jestem współtwórcą między innymi takich projektów jak Akademia Rozwoju– To projekt i jednocześnie program, skierowany od uczących się dla uczących się, od trenerów dla trenerów, od przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Akademia Rozwoju powstała jako platforma internetowa, która miała za zadanie ułatwić użytkownikom wyszukanie i wybranie dla siebie wartościowych szkoleń i kursów na szybko rosnącym rynku rozwojowo – edukacyjnym.

Jednak w momencie zmian i transformacji na rynku pracy i w gospodarce, z jaką mamy do czynienia, postanowiliśmy zmienić model biznesowy, skupiając się na tym, aby dostarczyć naszym kolegom i koleżankom narzędzie, które będzie odpowiednie w czasach tak dynamicznie zmieniającego się świata. Tak powstała Akademia Rozwoju – platforma online, na której możesz tworzyć i sprzedawać swoje kursy i szkolenia w formule e-learning. Zbierając nasze doświadczenia, postanowiliśmy rozbudować model biznesowy tak, aby każdy jego użytkownik zyskał coś dla siebie. Akademia wyposażona została w możliwości, jakich nie ma żadna inna instytucja, sprosta zarówno niskim kosztom wejścia, jak i potrzebie budowania sieci rozwoju i współpracy – chcesz wiedzieć więcej? KLIK

 

Prywatnie 

Mam 37 lat, jestem ojcem  wspaniałego syna, jestem marzycielem i  buntownikiem. Mimo że dziś, pracuję jako trener i coach  biznesu pomagając firmom, wdrażać nowe pomysły i strategie działania, współpracuję indywidualnie ze wspaniałymi ludźmi, wspierając ich w osiąganiu jeszcze lepszych rezultatów, w różnych przestrzeniach ich życia – nie zawsze tak było.

Kiedy lata temu postanowiłem skierować swoje kroki na ścieżkę rozwoju, w życiu nie uwierzyłbym w to, co może mnie czekać. Stawiając czoła prywatnym problemom i wyzwaniom, których lista zaskakuje, gdy bliżej mnie poznać, przez wiele lat uczyłem się korzystać z narzędzi, jakie dawał mi szeroko pojęty rozwój osobisty.

Zaczęłam czytać wszystko, co wpadło mi do ręki, zacząłem jeździć na warsztaty i szkolenia,  a widząc poprawę i zmiany w osiąganych efektach, postanowiłem wykorzystać tę wiedzę, aby wspierać w rozwoju innych. Dlatego dziś, jako trener i coach, jestem głęboko przekonany, że żyjąc w otaczającym nas świecie, z dostępem do internetu i miliona rozwiązań, dziesiątek tysięcy książek i poradników, 99.9% naszych problemów tak naprawdę została już rozwiązana.

 

Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie

 

Bardzo długo, gdy opowiadałem w moim otoczeniu, to czego się dowiedziałem czy doświadczyłem, na przykład o tym jakie możliwości posiada nasz nieograniczony umysł i nasze ciało, czy nawet to, jak działa nasz świat wchodzą głębiej w fizykę kwantową lub poruszając się po przestrzeniach często uważanych za nierealne z tamtego punktu widzenia, miałem spore wyzwanie z komunikacją, gdyż często byłem uważany za człowieka mówiąc delikatnie – odklejonego od tz. Rzeczywistości. 

 

Jednak to właśnie ten zestaw umiejętności, wiedzy i doświadczenia zbierany przez lata, pozwala mi dzisiaj spojrzeć na życie z zupełnie innej perspektywy, oraz daje mi możliwość skuteczniejszego znalezienia rozwiązania dla danego problemu czy wyzwania. Zdecydowanie pomaga znajomość kilku “tajników” umysłu, ciała i otaczającego nas świata. Zaangażowanie we własny rozwój, zadawanie nowych pytań, szukanie innych odpowiedzi daje mi szeroki horyzont możliwości, którym chętnie dzielę się z innymi.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź pozostałe zakładki lub po prostu napisz. 

 

Zaje@#$%o Dnia 

Piotrek