O Mnie


O Mnie


Nazywam się Piotrek Cygan

 

Bardzo mi miło, że inwestujesz swój czas, aby odwiedzić moją stronę.

Pozwoliłem sobie przygotować dla Ciebie kilka krótkich informacji o sobie i tym, czym zajmuje się na co dzień. Poniżej znajdziesz informację o tym co robię zawodowo i trochę prywaty, abyśmy mogli lepiej się poznać.

 

Jako trener i coach biznesu, doradca, mentor, specjalizuję się w obszarach: 

Rozwój osobisty, kompetencje miękkie, efektywność osobista i zarządzanie sobą w czasie, life hacking, praca ze stresem, zdrowie fizyczne i mentalne, działanie umysłu, motywacja, networking, wystąpienia publiczne, analiza biznesowa, finanse, trendy w gospodarce, nowe technologie, life coaching, executive coaching, management coaching, business coaching.

 

Moje doświadczenie zawodowe

Właściciel i trener w Akademii Mindset, certyfikowany trener i coach biznesu, wspieram firmy w segmencie MŚP, pomagając wdrażać nowe pomysły i strategie działania, autor szkoleń i programów rozwojowych takich jak Mindset 360, Superkomuter, Work Your Magic, Smart Biznes Mindset. Mówca i prelegent podczas wydarzeń takich jak Ogólnopolskie Dni Odwagi, Stress Off Festiwal, Wielka Wymiana Kontaktów. Pomysłodawca i twórca wydarzenia Open Mindset, cyklu spotkań rozwojowo networkingowych, skierowanych osób ceniących rozwój osobisty oraz rozwój kariery i biznesu. Szkolę między innymi dla Stargardzkiej Izby Gospodarczej.

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego w kierunku Zarządzania Przedsiębiorstwami. Zanim rozpocząłem pracę jako trener biznesu, byłem właścicielem biura rachunkowego, współpracując z takimi branżami jak: transport i logistyka, handel detaliczny i hurtowy, edukacja oraz obsługa klienta. Pracując jednocześnie jako główny księgowy w jednostce sektora finansów publicznych, przez niemal 10 lat swojej kariery zawodowej.

 

Moja domena: Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie

 

Jestem współtwórcą między innymi takich projektów jak Akademia Rozwoju– To projekt  skierowany od uczących się dla uczących się, od trenerów dla trenerów, od przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Akademia Rozwoju – platforma online, na której możesz tworzyć i sprzedawać swoje kursy i szkolenia w formule e-learning. Narzędzie które powstało, aby dostarczyć naszym kolegom i koleżankom nowe możliwości, które będą odpowiednie w czasach tak dynamicznie zmieniającego się świata. Akademia wyposażona została w propozycje i rozwiązania, jakich nie ma żadna inna instytucja edukacyjna, sprosta zarówno niskim kosztom wejścia, jak i potrzebie budowania sieci rozwoju i współpracy – chcesz wiedzieć więcej? KLIK

 

Najnowszy projekt jaki mam zaszczyt tworzyć jest odpowiedzią na sytuację gospodarczą w Polsce. Świadomi zagrożeń płynących z dzisiejszej sytuacji, postanowiliśmy wykorzystać wieloletnie doświadczenie, wiedzę i  narzędzia , aby wpierać odbudowę i transformację gospodarczą naszego kraju. Tak powstał  Akcelerator Przedsiębiorczości, który łączy w sobie  różne formy współpracy od bezpłatnych konsultacji z ekspertami, przez wygodne formy nauki i zdobywania wiedzy, po nowoczesne narzędzia do nawiązywania długoletnich i wartościowych współpracy. Wszystko na temat Akceleratora znajdziesz TU

 

Prywatnie 

Mam 37 lat, jestem ojcem  wspaniałego syna, jestem marzycielem i  buntownikiem. Mimo że dziś, pracuję jako trener i coach  biznesu pomagając firmom, wdrażać nowe pomysły i strategie działania, współpracuję indywidualnie ze wspaniałymi ludźmi, wspierając ich w osiąganiu jeszcze lepszych rezultatów, w różnych przestrzeniach ich życia – nie zawsze tak było.

Kiedy lata temu postanowiłem skierować swoje kroki na ścieżkę rozwoju, w życiu nie uwierzyłbym w to, co może mnie czekać. Stawiając czoła prywatnym problemom i wyzwaniom, których lista zaskakuje, gdy bliżej mnie poznać, przez wiele lat uczyłem się korzystać z narzędzi, jakie dawał mi szeroko pojęty rozwój osobisty.

Zaczęłam czytać wszystko, co wpadło mi do ręki, zacząłem jeździć na warsztaty i szkolenia,  a widząc poprawę i zmiany w osiąganych efektach, postanowiłem wykorzystać tę wiedzę, aby wspierać w rozwoju innych. Dlatego dziś, jako trener i coach, jestem głęboko przekonany, że żyjąc w otaczającym nas świecie, z dostępem do internetu i miliona rozwiązań, dziesiątek tysięcy książek i poradników, 99.9% naszych problemów tak naprawdę została już rozwiązana.

 

Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie

 

Bardzo długo, gdy opowiadałem w moim otoczeniu, to czego się dowiedziałem czy doświadczyłem, na przykład o tym jakie możliwości posiada nasz nieograniczony umysł i nasze ciało, czy nawet to, jak działa nasz świat wchodzą głębiej w fizykę kwantową lub poruszając się po przestrzeniach często uważanych za nierealne z tamtego punktu widzenia, miałem spore wyzwanie z komunikacją, gdyż często byłem uważany za człowieka mówiąc delikatnie – odklejonego od tz. Rzeczywistości. 

 

Jednak to właśnie determinacja i upór maniaka, pozwoliły mi zdobyć ten zestaw umiejętności, wiedzy i doświadczenia, który zbierany przez lata, daje mi dzisiaj możliwość spojrzeć na życie z zupełnie innej perspektywy, oraz skuteczniejszego znalezienia rozwiązania dla praktycznie każdego problemu czy wyzwania. Zdecydowanie pomaga w tym znajomość kilku “tajników” umysłu, ciała i otaczającego nas świata. Zaangażowanie we własny rozwój, zadawanie nowych pytań, codzienne szukanie nowych odpowiedzi daje mi szeroki horyzont możliwości, którym chętnie dzielę się z innymi.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź pozostałe zakładki lub po prostu napisz. 

 

Zaje@#$%o Dnia 

Piotrek