Jaka książka miała na Ciebie największy wpływ?

Jaka książka miała na Ciebie największy wpływ?
 
Pamiętam, kiedy brałem ją z półki, pachniała świeżością, była największą książką jaką miałem w ręku, nie licząc oczywiście encyklopedii, ale z nią już dawno nie miałem nic do czynienia, bo mam telefon, ale o tym kiedy indziej.
 
W życiu nie przeczytałem tak grubej książki i to jeszcze z własnej woli, ponad 700 stron instrukcji obsługi człowieka. Od tamtego czasu dużo się zmieniło, dlatego też lubię do niej wracać i to z co najmniej dwóch powodów.
 
Jeden to taki, że to tak naprawdę podstawy, które powinien opanować każdy z nas, życie było by dużo prostsze.
 
Gdy Vince Lombardi, przejął drużynę Green Bay Packers, radzili sobie co najmniej kiepsko. Nowego trenera pytano co zamierza zmienić taktykę, zawodników, trening, zagrywki czy inne kluczowe aspekty dotyczące drużyny. Odpowiedział, że nie zamierza nic zmieniać, po prostu rewelacyjnie opanujemy podstawy” a na pierwsze spotkanie przyniósł ze sobą piłkę i powiedział: “Panowie, to jest piłka” Doprowadził swoich zawodników do dwukrotnego zwycięstwa Super Bowl i przeszedł do historii jako jeden z najlepszych trenerów.
 
Drugi. Wiem że zawszę znajdę tam coś nowego. Mentalność ucznia sprawia, że czytam ją tak, jakbym miał ją pierwszy raz w życiu i nie wiedział nic. To nastawia mój umysł na zupełnie inną naukę. Nie skaczę ze strony na stronę, to wiem, to wiem, to jest oczywiste. Czytam, kartka za kartką, sprawdzam co podkreśliłem, zastanawiając się po co i dlaczego, i czy dziś zaznaczyłbym to samo.
 
Najlepsze jest to, że za każdym razem znajduję tam potwierdzenie, że 99.9% naszych problemów znalazła już rozwiązanie, wystarczy poszukać, i nie trzeba szukać daleko, wystarczy zajrzeć wgłąb siebie.
 
Jeśli nie masz, lektura obowiązkowa.
 
Kolejny kranik trafia do kolekcji.
 
http://bit.ly/tonyolbrzym
 
Budowanie dochodu pasywnego w oparciu o element mojej pasji trwa. Zapraszam na www.piotrekcygan.pl/mindset po więcej
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *